یک کتابخورِ خوشِ سربازِ غمگین

خواندن دوشنبه های آبی ماه (محمدرضا کاتب)، گورزاد (هرمان هسه)، هنرچیست؟ (لی‌یف تالستوی)، نان سال های جوانی (هاینریش بل)، جنگی که بود (کاوه بهمن) و در قند هندوانه (ریچارد براتیگان) شاید دلیل این باشد که دوران آموزشی خدمت مقدس سربازی، دارد بی سر و صدا، در آرامی و تنهایی، طی می شود، و همراهی قرآن عزیز است که حتما باعث شده تا خوب طی بشود... .

 

+خبرهای تلخ شنیدنشان خیلی خیلی بد است. دیروز که آمدم، در یکی از وبلاگ ها، مطلبی نوشته شده بود که تا مغز استخوان را آتش زد. چند ساعت بعد، خبر دیگری در خانه شنیدم به همچنین. شب دیروز، خبری ناخوش از دزدی و مال مردم خوری کلان، آن گونه که شاید فکرش را هم نکنید، و شاید تا سرتان نیاید درک نکنید. این سومی، ماجرای کلاهبرداری بود از نزدیک به 2000 نفر از مردم یزد، آن هم نفری 25 میلیون تومان، آن هم به پول چند سال قبل، و آن هم توسط بعضی بزرگان شهر. تازه می شود گفت این بهترین خبر بود از میان سه خبر بد دیشب...و همین باعث شد که دیشب، در خانه "خاموشی" نزنم و تا صبح عهد ببندم و ندبه بگیرم و دلانه بخوانم که "اللهم ارنی الطلعه الرشیده و الغره الحمیده و اکحل ناظری بنظره منی الیه، و عجل فرجه و سهل مخرجه و اوسع منهجه و السلک بی مهجته و انفذ امره، و اشدد ازره و اعمراللهم به بلادک و احی به عبادک، فانک قلت و قولک الحق: ظهر الفساد و فی البر والبحر بما کسبت ایدی الناس."

+در دو مثل هم به تناقض رسیدم: "خدایا چنان کن سرانجام کار تو خوشنود باشی و ما رستگار" با "از تو حرکت از خدا برکت". البته تناقض به خاطر شرایطی خاص هست، ظاهرا.

+در این چند روز، دلم برای یک چیز خیلی خیلی تنگ شده بود: صدای استاد الهی قمشه ای -که خدا عمر بابرکتش را افزونی دهد-

والسلام

/ 2 نظر / 4 بازدید
ابوالفضل

الهی آمین به خاطر دعای آخری ات

کتابخوار

سلام حجم این اخبار بد گاهی به حد این می رسه که از همه ی دنیا بدت می آد . وقتی حروم خوردن بشه عادت آدما از یه قرون دوزار بقیه ی پول اتوبوس و سوپر مارکت.... بگیر تا کلاه برداری های nملیونی فرقی نمی کنه .[افسوس] الهی آمین