اتو بیوگرافی یا نقدی بر خود

فکر کردم دیدم بهتره کمی از خودم بگم. اینجوری هم شما بیشتر مطالبی رو  که می نویسم می فهمین، هم اینکه من خودم رو بهتر می شناسم. پس می گیم یا علی و شروع می کنیم...

از اول اول همین قدر فکر کنم کافی باشه که در روز پنجم مهرماه شصت و هفت در شهر یزد به دنیا اومدم.

از شرایط محیطی فعلی شروع می کنم. نکته اول اینه که من الآن دانشجوی رشته فیزیکم. دانشگاهی هم که توش درس می خونم دانشگاه صنعتی اصفهانه. امسال ترم چهاریم و وضع درس و مقشم زیاد تعریفی نداره... البته سعی می کنم تا این وضع رو بهبود بدم چون نمی خوام کارم به جاهای باریک بکشه.

بعد از اون اخلاقمه. اخلاق من مثل هر آدم دیگه یی منحصر به فرد. از نظر خودم توصیفی از اخلاقم رو می نویسم، البته باید اونایی نظر بدن که منو واقعا می شناسن ولی خب چون اونا این جا نیستن، خودم می گم:

یه آدم اخمو و همیشه عصبانی... اینو اونایی می گن که برای دفعات اول من رو می بینن ولی اگه چند روزی باهام باشن می فهمن که بیشتر از اینکه من اخمو یا عصبانی باشم، حالت صورتم اینجوریه. مخصوصا وقتی که توجهم رو روی یه چیز جمع کرده باشم، حالا اون چیز می خواد کتاب، روزنامه، مجله، فیلم و یا صحبت های یه آدم دیگه باشه. در مواقعی هم که کاری نداشته باشم فکر می کنم و همین باعث می شه تا مردم فکر کنن من عصبانی ام یا از موضوعی ناراحت شدم.

اما خوبه به یه نکته هم اشاره کنم که من واقعا زودجوش هستم، مخصوصا وقتی که مطلبی نادرست –هرچند جزئی- داره اتفاق می افته و خصوصیت بعدی که مزید بر این رفتار می شه اینه که همون وقت سعی می کنم به کسی که مرتکبه تذکر بدم و متأسفانه با بدترین شکل ممکن این اتفاق می افته. مثلا اکه ببینم کسی داره دور نون رو جدا می کنه و بعد می خواد دور بندازه دز حالیکه اون خمیر نیست واقعا ناراحت می شم و همونجا می گم این کار رو نکن پ، خوب نیست. البته همون جور که گفتم چون لحنم تنده اونی که داره این کار رو می کنه، سریع نسبت به من گارد می گیره و بنا به شخصیتش یه عکس العملی نشون می ده.

از نظر سلائق هم توی چند قسمت زیر بسیار علاقه مندم که فعلا یه توضیح کوتاهی می دم ولی بعدا حتما در مورد هر کدوم صحبت می کنم:

اولین علاقه مندی من کتاب خوندنه. کلا از اون آدمایی هستم که توی ایران بهشون می گن کرم کتاب و شما هم توی همین ایران بسیار  کم می بینینشون. مشکل و یا حسنی که دارم اینه که اگه چیزی به دستم برسه همش رو می خونم. البته منظورم از به دستم برسه این نیست که به دستم بدن، نه، اگه چیزی رو برای خوندن انتخاب کنم – که زیاد هم اتفاق می افته- همش رو می خونم. یعنی از شناسنامه کتاب شروع می کنم تا تبلیغ سایر کتاب های ناشر که معمولا آخر کتاب چاپ می شه.

در بین انواع مختلف کتاب ها فقط داستان می خونم. یا اگه بهتر بگم، تقریبا داستان می خوندم. چون از وقتی رفتم دانشگاه یه تعداد کتاب غیر داستانی هم خوندم، البته منظورم کتابای درسی نیست ها. اونا رو که همیشه باید بخونیم و بخونیم. منظورم کتابای شریعتی، مطهری و کتابایی خارج از حوزه داستان هستش.

دومین علاقه مندی، مجلات هستن. همه نوع مجله یی رو هم می خونم. حساب کردم حدودا هفته یی سه مجله می خونم که خیلی کمه چون اگه الآن توی کیفم رو ببینین حدود 20 تا مجله هست. کجله هایی که می خونم –همون جور که گفتم- خیلی متنوعند. در زمینه جوانان دو مجله همشهری جوان و چلچراغ رو که واقعا در بین مجلات جوانانه سر هستن، مجله دانشمند و اطلاعات علمی در زمینه مطالب و مسائل علمی که اولی سطحش خیلی خوبه و دومی هم به نسبت قیمتش مناسبه، البته اگه خوش انصاف باشیم بعضی از مقاله هاش بد نیستن، مجله نجوم در زمینه ستاره شناسی، مجله هوافضا در زمینه صنایع نظامی هوایی، سرنخ در زمینه حوادث و کتاب داستان همشهری در زمینه ای که از اسمش معلومه. البته شماره آخر همشهری خانواده رو هم گرفتم که هنوز نخوندمش ولی احتمالا این آخرین شماره ایه که فعلا از این مجله می گیرم.

 

سومین مربوط می شه به فوتبال، طرفدار جدی تیم ایتالیایی ای.سی. میلان و دنبال کننده فوتبال در ایتالیا، انگلیس، اسپانیا و گاهی اوقات هم ایران.

علاقه مندی چهارم مربوط می شه به دیدن فیلم اونم از توی کامپیوتر نه تلویزیون که باز البته در ایام عید کلاه قرمزی و فیلم مدیری رو استثنائا می بینم. کلا من با سانسور مخالفم و ترجیح می دم تا فیلمایی رو که مشکل اخلاقی ندارن رو به صورت کامل و از روی دی.وی.دی های زیرنویس دار – هرچند ترجمه ها مزخرفه- ببینم. دلیلش هم اینه که به تجربه برام ثابت شده که تلویزیون ایران بسیاری از چیزهایی که لازمه فیلم هستن و مشکل اخلاقی هم ندارن رو حذف می کنه. به خاطر همین خودم از اول سابقه و داستان و سطح فیلمایی که در بازار ایران هستن رو از اینترنت در میارم و بعد می رم می گیرم و می بینم. البته من کلا چیز خوندنی رو به چیز دیدنی ترجیح می دم و به خاطر همین خیلی کم فیلم می بینم.

از لحاظ اعتقادات مذهبی هم معتقدم هر چیزی که در اسلام و قرآن گفته شده درسته و عمل به اون واجبه، ولی باید به دنبال شناختن اسلام واقعی و حقیقی بود و تعبیر و تفسیر قرآن رو از زبون کسانی شنید که فقط به فکر اعتلای جامعه اسلامی باشن نه به دنبال اهداف و غرائض شخصی خودشون. کسانی مثل شریعتی یا یه فردی توی یزد که تا به حال من دیدم و شدیدا دنبال یه همچین آدمایی هستم.

یه سری مسائل دیگه هم هستن مانند فیفا و اینترنت که علاقه مندی شدیدی بهشون ندارم و نه می تونم بگم بهشون علاقه مندم و نه اینکه علاقه مند نیستم.

موضوع مهمی که داشت یادم می رفت بحث موزیک و موسیقیه. در این زمینه خواننده به اصطلاح محبوب من علیرضا افتخاریه که البته آهنگ های سال های قبلش رو گوش می دم و به شدت معتقدم که در حال حاضر خودش رو خراب کرده. سایر آهنگ هایی که گوش می دم موسیقی سنتی ایرانیه و جدیدا هم از محسن چاوشی داره خوشم میاد، به خصوص از آلبوم یه شاخه نیلوفر.

/ 3 نظر / 2 بازدید
حجت

سلام اول: آدرس وبلاگ شما رو در نظری از پست های وبلاگ "دیوانه83" دیدم که تحت نام "م.رجبی" از من دعوت شده بود به آن سر بزنم! دوم: شما "م.رجبی" هستید؟! جالبه! اینجا نوشته " محسن منفرد" ! باتوجه به توضیحات کاملی که اینجا از خودتون نوشتید به نظر نمیاد دلیلی بر استفاده از اسم مستعار باشد.![متفکر] سوم:اگه از شک من به شما ناراحت شدی . عذرخواهی میکنم.البته تا حدودی شکم برطرف شد!![گل] چهارم: من البته به خودم هم شک دارم. ولی دولت و معاونی ندارم!!(مراجعه شود به همان پست مزبور) پنجم: از آشنایی با شما بسیار خرسندم. به نظر میاد در موارد بسیاری هم نظر و مشترک هستیم. ششم: اگر صحبتی بود در خدمتم. موفق باشید

حجت

ببخشید[گل] اصلاح میکنم محسن مفرد

لیلی

اومدم بهت سر زدم . اشتباه از من بود که فکر می کردم کتابخور وبلاگ توئه.