For My Love

از بچگی عاشق دو چیز بودم. خواندن، و ریاضی.

در دبیرستان این دو، مانند من بزرگ شدند و شدند: قصه، و فیزیک.

سال سوم دبیرستان، که خیلی سطحی و گذرا از مفاهیمی همچون نسبیت و کوانتوم صحبت شده بود، حتی تفکر به این مساله که این دو موضوع می توانند تا کجاها گسترده شوند،‌ باعث ایجاد شوق و لذتی وصف نکردنی می شد. آن وقت بود که تصمیم گرفتم تا به طور جدی، فیزیک بخوانم، و آن روزها را این طور به خاطر دارم، که فیزیک خواندن، انگار ملاقاتی بود با دختری دوست داشتنی، عمیق و بامزه.

در دانشگاه فهمیدم آن دختر دوست داشتنی، عمیق و بامزه را جادوگری، با نفرین و سحری قوی، به یک قورباغه تبدیل کرده و مدتی دچار ناراحتی و سرگردانی بودم.

اما، آدم همه چیز را فراموش میکند، جز عشقش را. از همان زمان دنبال این بودم که راهی بیابم تا سحر را باطل کنم و آن فیزیک ناب و حقیقی را ببینم.

در این بین، آشنایی با کتاب هایی که فیزیکدانانی توانا و عالم راجع به این دختر نوشته اند، همان باطل اسحری بود که دنبالش بودم.

کتاب "جهان در پوست گردوی" هاوکینگ، "جهان های موازی" و "فیزیک ناممکن ها"ی میچیو کاکو از جمله کتاب هایی اند که این باطل السحر را دارند.

 

فرانک ویلچک، برنده جایزه نوبل فیزیک، کتابی دارد به نام "در آرزوی هماهنگی ها". کتابی بسیار جذاب و خواندنی، که برای فهمیدنش، باید نگاهی پاک داشته باشی، تا ذهنی پرشده از فیزیک. امیدوارم با ترجمه این کتاب، بتوانم ادای دینی کرده باشم به فیزیک و همه عالمان بزرگش.

/ 4 نظر / 4 بازدید
بیتا

تبریک میگم،،فقط "دریچه ای به سوی جهان" رو از هاوکینگ خوندم. کنجکاوم،،اما،اگر پرنسسی باشه گمانم با من قهر کرده میان علفهای بلند،،

امیرحسین مجیری

سلام آقا اصلن رسیدم به پاراگراف آخر ذوق زده شدم. خیلی خوشحالم. اگه بشه این اتفاق بیفته خیلی معرکه است. معرکه اول برای اهل علم و اهل فیزیک و دانستن که به یه کتاب خوب دسترسی پیدا خواهند کرد. و معرکه برای من که به کتاب با امضای مترجم بزرگوارش [لبخند] اما فارغ از اون من هم عاشق خوندن بودم از بچگی اما نه عاشق ریاضی. در کل هنوز تکلیفم چندان با ریاضی معلوم نیست. دوستش دارم اما در همین حد که از دور نگاهش کنم. امیدوارم خیلی خیلی موفق باشی

شهاب

یک سحر باطل هم برای اونایی که عاشق این گربه هستن و عشقشون تبدیل به موش شده پیدا کن. مرسی

مهم نیست

سلام من هم مثل شما از خواندن کتاب در آرزوی هماهنگی بسیار لذت بردم و یکی از جالبترین کتابهایی است که خوانده ام هر چند که در رشته ادبیات تحصیل کرده ام و از فیزیک چیز خاصی نمی دانم