لقای «او»

بگو در زمین بگردید، و ببینید چگونه آفرینش را پدیدار کرد، پس خدا همانگونه آخرت را پدیدار می کند که او بر هرچیزی توانا است. هرکه را خواهد عذاب کند و هرکه را خواهد رحمت دهد و همه به سوی او بازمی گردند. و شما نه در زمین و نه در آسمان ناتوان نیستید، و دوست و یاوری از برای شما نیست، جز خدا. و کسانی که نشانه های خدا و لقای او را منکر شدند، نومیدند از رحمت من، و برای آنان عذابی دردناک درپی است.
قرآن مجید- سوره عنکبوت- آیات 20-23

امّا بعد، خداوند ستمکاران روزگار را شکست نداده، جز آنکه نخست آنان را لختی مهلت داده، و درِ آسایش به روی‏شان گشاده. و شکست هیچ مردمی را نبسته، جز از پس آنکه گَرد سختی و بلا بر سرشان نشسته. پس در کمتر آن دشواری که از آن استقبال کردید و اندک آن سختی که بدان پشت سرنهادید، مایه عبرت است. نه هر که دلی دارد، بخردی داننده است و نه هر که گوشی دارد نیک شنونده است، و نه هر که دیده ‏ای دارد بیننده است. در شگفتم و چرا شگفتی نکنم از خطای فرقه ‏های چنین، با گونه گونه حجّتهاشان در دین. نه پی پیامبری را می‏گیرند و نه پذیرای کردار جانشینند. نه غیب را باور دارند، و نه عیب را وامی‏گذارند. به شبهت ها کار می‏کنند و به راه شهوتها می‏روند. معروف نزدشان چیزی است که شناسند و بدان خرسندند، و منکر آن است که آن را نپسندند.
نهج البلاغه- خطبه 87- ترجمه شهیدی

ای صاحب جلال و اکرام، سببی ساز تا دیدار تو را دوست بدارم و تو نیز دیدار مرا دوست بداری، و دیدارت را راحتی برای جان من قرار بده، و دیدارت را گشایشی و کرامتی برایم قرار ده... ای "الله"ِ ما، مرا متصل کن به صالحانی که گذشته اند، و صالحی که می آیند و مرا در طریق آنان قرار ده.
ای "الله"ِ ما، از شر تنبلی و سستی و اندوه و ترس و بخل و بی خبری و سخت دلی و خواری و فقر و تنگدستی، و از هر بلا و هر فساد -چه پنهان و چه پیدا- به تو پناه می برم. و پناه می برم به تو از نفسی که قانع نیست، و از شکمی که سیری پذیر نیست، و از قلبی که خاشع نیست، و از دعایی که نیوشا نیست، و از عملی که سودمند نیست.
دعای ابوحمزه ثمالی منتسب به علی بن الحسین (ع)

/ 3 نظر / 4 بازدید
نرگس

سلام. کیف کردم. کیف کردم. عجب ماهی یه رمضان و قرآن خوندن و دعا خوندن توش. اگه مهمانداری خدا توی بهشتش حتی مثل رمضان باشه خیلی خوبه. غصه دارم که تموم میشه.

نرگس

در شب های قدر از شما و خوانندگانتون التماس دعا دارم. ... خدایا من به خیری که تو نازل فرمایی محتاجم. آیه 24 سوره مبارکه قصص.

نرگس

سلام. طاعات قبول. نمی دونید دیشب توی مراسم احیا با این حاج آقای محلمون چه سخت گذشت! برای مراسم قران سر گذاشتن برای هر معصوم کلی روضه می خوند و بعد هم کلی دعا می کرد. به امام زمان که رسید و بلند شدیم عوض گفتن ذکر مربوطه شروع کرد به خوندن روضه حضرت ابوالفضل و حضرت زینب تا آقا به مجلس نظر کنند. فکر کنید، ما ایستاده قرآن به سر، ایشون همین طور روضه می خوندند. مراسم خیلی طولانی شد و افکار خنده داری از ذهنم می گذشت و وسط روضه خنده ام گرفته بود. یکیش اینکه خدا رو شکر معصومین ما 14 نفرند!! دو سال قبل شب قدر حرم امام رضا بودم و دکتر رفیعی خیلی عالی مراسم رو اجرا کردند. برای هر معصوم فقط یه دعا می گفتند و اونهم دعایی فوق العاده حکیمانه. نه مثل حاج آقای دیشب که فقط برات کربلا و مکه می خواست یا نابودی دشمنان! در روضه گفتن هم از مطالبی که من مطمئن نیستم سندیت داشته باشه کم نمی گذاشت.