اتاق هایی جدید برای خانه قدیمی

جدیدا مقادیری وبلاگ درست کرده ام با کاربری های محدود. نمی دانم به همه می رسم یا نه؛ اما اینها، دل مشغولی های اینترنتی من بوده اند. یعنی همیشه دلم می خواسته در این زمینه ها کار کنم:

1- برای همه پیش آمده که گاهی اوقات جمله هایی در کتاب ها بخوانند که بخواهند بعد به دوستانشان بگویند و بخواهند دیگران هم بخوانندش. نمونه اش هم وبلاگ دُرویش، که دوست خوبم ابوالفضل ناظمی، این کار را آنجا می کند. برای من هم طبیعتا پیش آمده و همیشه می خواستم آنها را در وبلاگی قرار بدهم و پراکنده هم این کار را کرده ام و از این به بعد، در وبلاگ سُخُن، آن ها را می نویسم.

2 و 3- دو وبلاگ بعدی، یکی مربوط به شعر است و دیگری مربوط به داستان. از آنجا که علاقه من به هیچکدام از این دو، بیشتر از دیگری نیست، دیدم بهتر است با هم معرفیشان کنم. وبلاگ مربوط به شعر، نظمینه هست و مربوط به داستان، برنوشت. از اسمشان واضح است که می خواهم در آن ها چه کار کنم!

4 و 5- دو وبلاگ برای عکس. یکی برای عکس های نجومی هست و اسمش را از پروژه ای با همین نام گرفته که پروژه ای بین اللملی است و در سایت توان می توانید ببینیدش. اسم وبلاگ توانایت هست و یک جورهایی قرار است ناخنکی بزند به سایت هایی که عکس نجومی دارند. وبلاگ عکسی بعدی، دریچه تماشا هست، که این یکی قرار است حاوی عکس هایی باشد که گرفته ام، یا عکس هایی که در جاهای مختلف دیده ام و به نظرم جالب آمده.

6- اما وبلاگ بعدی بیشتر مربوط می شود به مطالبی، مانند ایمیل های فورواردی، البته نه همه شان. آنهایی که مطالبی جالب یا داستانک های قشنگی دارند، و با این همه نمی توان مطالبشان را در زمره داستان، رده بندی کرد. این است که متن انگیز، ساخته شد برای این کار.

7- اما برسیم به آخرین دغدغه، البته فعلا، که آن، دغدغه کلمات است. ریشه کلمات، معنای کلمات، معنای اصطلاحی کلمات؛ و همه اینها هم به طنز و هم به جد. ضمنا، امثال و حکم هم شامل رئوس مطالب وبلاگ می شود. در کل، لغت نامه قرار است سعی کند در بالا بردن فرهنگ کلمه ای م.رجبی.

 

هرچه ماند هم می ماند برای تنها مانده. مطالب سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، خبرنامه، ورزشی و امثالهم، به علاوه خبر به روز شدن وبلاگ های بالا.

و اما در مورد کتابخور، که بی ذکر خیرش نمی توان گذشت. آنجا هم کماکان سعی می کند کارهای مربوط به معرفی کتاب را انجام دهد، البته چه کنیم که وسع ما محدود است، و همه کتابخوران، مشغول، و این می شود که فعلا، چراغ کتابخور سوسو می زند. خدا کند پس از رفتن من به جایی مانند سربازی، که کلید آنجا تحویل کسی دیگر می شود، رونقی بیابد.

-------------------------------------------------------

پس از نوشت: واقعا فکر می کنید من به همه این وبلاگ ها می رسم؟ خودم که فکر نمی کنم، چه اینکه مدت زمانی برایم نمانده که به کارهایم برسم. به هرحال، الآن نشد، ان شاالله دو سال دیگر...

/ 4 نظر / 4 بازدید
مهتا.الف

راستش وقتی دیدم بازهم به همین جا برگشته اید خوشحال شدم اما با دیدن این همه وبلاگ تعجب کردم اما امیدوارم که مطلب های متعددی را در آن ها بخوانیم...

طنین

سلام حکایت یه سر وهزارسوداست خداکنه ادم تو کارها یاصلی دچار فشارکاری نشه در پناه حق

یواشکی

سلام: خب یه وبلاگ بسازین با موضوعات متنوع! [گل]

آسمان

خدایش به اینهمه وبلاگ می رسی؟؟؟[متفکر]