مارجوری لمک

"بیست سالش بود، اما اسم دخترانه قدیمی ای داشت. چه قدر از این اسم بدش می آمد: از آهنگ شادش، از مصوت های زیادش، از حروف مخففش م.ل.، حروف ابتدایی بی آزاری که در سال چهارم، باعث شده بود تامی شوگرمن همیشه فریاد «بازنده بزرگ، بازنده بزرگ، بازنده بزرگ» سردهد... آیا او یک بازنده بود؟ بله. الآن چرا. اما آن موقع؟ یک دختر هشت ساله با لباس پشمی کشباف، با موهای بافته شده درخشان که ظرف ناهارش به شکل ماپت ها بود؟ نه..."

مارجوری لمک، داستان دختری است که از خودش متنفر است... چون خودش را یک "بازنده" می داند... در حالیکه وقتی داستان را می خوانیم، می بینیم نه، اصلا نمی شود به مارجوری گفت یک بازنده... نویسنده داستان سارا برنستاین می گوید: «باید بگویم که به نظر من او یک بازنده نیست. به تنهایی یک بچه را بزرگ می کند، سخت کار می کند و تلاش دارد پاک بماند. شاید هنوز یک "برنده" نباشد، اما کسی است که دارد مبارزه می کند.»

 

داستان مارجوری لمک در شماره جدید مجله نیویورکر چاپ شده، و به نظرم داستان همه آدم ها (به خصوص دختران و زنانـ)ـی است که با اینکه دارند تلاششان را می کنند، با اینحال اعتماد به نفسشان پایین است و خود را به عنوان یک شخصیت قبول ندارند... و به ما یادآوری می کند که مهم نیست برنده باشیم، بلکه باید تلاش خودمان را بکنیم.

متن انگلیسی را می توانید از لینک زیر بگیرید.

http://www.mediafire.com/?9o5dq547ev8w5z0

 

پرسش و پاسخ هایی با نویسنده را هم می توانید از لینک زیر بخوانید:

http://www.newyorker.com/online/blogs/books/2013/03/this-week-in-fiction-sarah-braunstein.html

 

در مورد نویسنده:

سارا برنستاین (Sarah Braunstein) نویسنده جوانی است که تا به حال یک رمان و چند داستان کوتاه از او منتشر شده. رمان او، The Sweet Relief of Missing Children (~آزادی شیرین دختر گمشده) توانسته چند جایزه از جمله Flaherty-Dunnan First Novel Prize و جایزه ادبی مجله ماین (Maine) را به دست آورد.

/ 1 نظر / 5 بازدید
نرگس

به ما یادآوری می کند که مهم نیست برنده باشیم، بلکه باید تلاش خودمان را بکنیم. انگار اولین جمله ی واقعا مثبتی یه که توی این وبلاگ می خونم. آفرین به شما.