طلاق در ایران

مستند خوبی است راجع به طلاق در ایران... حدس می زنم در دهه هفتاد ضبط شده باشه، اما مواردی که نشان داده شده، متاسفانه هنوز در جامعه ما مصداق های فراوانی دارند.

آزادی های یواشکی زنان، که این روزها باب شده، شاید از یک نظر نوعی اعتراض پنهان باشد، اما به نظر من، شرایط زنان در ایران تغییر نمی کند مگر اینکه زنان برای حقوق بسیار مهم ترشان که در جامعه ما فراوان و "فاجعه آمیز" نقض می‌شود، اعتراض مدنی ِ آشکار داشته باشند.

این ویدئو، تنها گوشه ای از مشکلاتی است که زنان هنگام طلاق با آن روبه رو می شوند و مسائل بسیار دیگری به آن پرداخته نشده، و فکر می کنم وقتی باید به فکر مساله حجاب اجباری بود (هرچند این مساله هم نوعی نقض حقوق اجتماعی است و باید اصلاح شود) که مسائل مهمتری از قبیل طلاق، امنیت شغلی و اجتماعی و سلامت فکری و روحی حل شده باشد.

توصیه می کنم کسانی که می توانند، این مستند یک ساعت و نیمه را ببینند. اگر کسی هم اینترنتش آنقدرها خوب نیست، می تواند در اولین فرصت دیدار، از من بگیرد.

/ 1 نظر / 28 بازدید
نرگس

امروز خوندن رمان " پرندگان در پاییز" براد کسلر با ترجمه شمیم هدایتی رو شروع می کنم. البته چیزی که الان خوندم و ناراحتم کرده اینکه مترجم این کتاب در 29 سالگی از دنیا رفته . روحش شاد.