یک بهشت کاغذی!

رفته ایم کتابسرای جلگه. یکی از آن جاها که کتاب های دست دوم را با قیمت های استثنایی می دهد... گاهی می شود «ذن در هنر نویسندگی» را فقط با 500 تومان خرید. تازه این کتاب که خودش هم بنده خدا لاغر هست. گاهی می شود کتاب های بزرگتر را هم پیدا کرد. مثلا چند نمایشنامه فرانسوی از سارتر، جلد اول شیاطین داستایفسکی به فرانسوی، یا کتاب دوریت کوچک چارلز دیکنز، چاپ سال 55 شمسی، همه اینها هم زیر 1000 تومان.
و البته خیلی خیلی کتاب های خوب دیگر، به فارسی، فرانسه، انگلیسی، آلمانی و حتی روسی!
بهشت است مگر نه؟

چهارشنبه بود با یکی از دوستان رفته بودیم. من یک کتاب گرفتم راجع به شوپن، به فرانسوی و نیما هم کتاب هایی گرفت به انگلیسی: مهم تر از همه دیکشنری «آمریکن هریتج»، فقط 2500 تومان. فقط اگر حجمش را ببینید، متعجب خواهید شد. (از کتاب پُتی-غوبغ هم بزرگ تر است.)
داشتیم کتاب ها را حساب می کردیم که چشممان روشن شد به جمال «ارباب حلقه ها»... و یکی از بهترین لحظه های زندگی من رقم خورد: بعد از مدت ها گشتن و گشتن و ناامید شدن از پیدا کردن کتاب، بالاخره آنجا بود؛ جلد یک تا سه به همراه هابیت، تقریبا نو، و حدس بزنید چند: 24000 تومان.
واقعا لحظه شیرینی بود...

 

+ آدرس هم اگر خواستید بروید: میدان انقلاب را که بلدید؟ از طرف چهار راه ولی عصر که بروید میدان انقلاب، می روید آن طرف خیابان که ایستگاه مترو نیست. (می شود دست چپ) بعد صد متری که بروید بالا، یک شیرینی فروشی می بینید. کنار شیرینی فروشی، یک تابلو زده "کتاب اوج". می روید داخل. (طبقه هم کف یک عینک فروشی است) یک طبقه می روید بالا، وقتی از پله ها رفتید بالا یک کتابفروشی روبه رویتان هست که "کتاب اوج" تشریف دارد. (این هم کتاب های دست دوم می فروشد، ولی گران است.) دست راستتان یک کتابفروشی است. وجه بارزش این است که وقتی بروید داخل کتابفروشی، برای هر قفسه اتیکت قیمت زده به این صورت مثلا: 2500، قیمت فردا: 2400

/ 2 نظر / 4 بازدید
نرگس

سلام. ما هم امروز انقلاب بودیم. حتما دفعه بعد به کتابسرای جلگه سر می زنیم. متشکر از شما.

akbari

salam khobin? chand vaghti bod nabodamo injaro sarkeshi nakardam...... midonin kolan bahaaaaalin age goftin chera?!chon modam az ketam migin :) zoghetono mogheye peyda kardane ketabaton mitonam dark konam chon khahare manam mesle shomast be nazare man tanha lahzeye ghashangi ke mishe onja did hamine zogh kardanesh albate badesh delam mikhad postesho bekanam:) az adrse dadaneton malome chegadr az onja khosheton miyad omidvaram movafagh bashin