وعده دیدار

آن جور که از شواهد و قرائن برمی آید، نمایشگاه کتاب تهران،‌ از ١۵ تا ٢۵ اردیبهشت دائر است. من هم که در بیکاری بین الریاضتین (منظور از الریاضتین، دو سختی است، که یکی میان ترمها هست و دیگری پایان ترم ها) به سر می برم، گفتم تا بیکارم، سری هم به این نمایشگاه بزنم. و بعد دیدم که عده ای از دوستان وبلاگی (تهرانی و غیرتهرانی) می خواهند مانند نمایشگاه مطبوعات ٨٨،‌ قراری ترتیب بدهند،قراری واقعی برای دوستان بیشتر مجازی. جواب من هم این بود: تا ببینیم خدا چه می خواهد.

انگار ظاهرا خدا خواسته،‌ و من هم از خدا خواسته،‌ سعیم این است که به نمایشگاه بیایم،‌ که البته این بار،‌ برخلاف نمایشگاه مطبوعات،‌ از همراهی کسی چون ابوالفضل ناظمی،‌ محرومم.

قرارمان هست برای روز پنج شنبه، ١۶/٠٢/١٣٨٩. زمانش هم دو وقت است:

یکی که توسط حسین جعفریان تنظیم شده و صبح است. بین ساعت ١٠:٣٠ تا ١١:٠٠،‌ جلوی خروجی متروی شهید بهشتی به نمایشگاه.

و دیگری که توسط خودم تنظیم شده و برای کسانی است که نمی توانند صبح به نمایشگاه بیایند. بین ساعت ١۵:٠٠ تا ١۵:٣٠، همان جا.

البته من خودم می خواستم جلوی غرفه نشر چشمه یا نیلوفر باشه، ولی با چیزهایی که شنیدم و با توجه به این که زیاد اون جاها رو بلد نیستم، همون جایی رو گفتم که حسین جعفریان گفته بود.

بهتون هم پیشنهاد می کنم که صبح بیاین تا از اطلاعات آقا حسین استفاده کنید.

اما برای کسانی که کمی پیشنهاد می خواهند:

سعی کنید حتما لیستی داشته باشید از کتاب های کمیاب و کم تیراژی که در این سال ها قصد خریدش را داشتید و نتوانستید بخرید.

سعی کنید حتما لیستی داشته باشید از کتاب هایی که خوانده اید و می خواهید بخریدشان.

سعی کنید حتما لیستی داشته باشید از کتاب های خوبی که از اهلش شنیده اید کتاب های خوبیند و تا به حال نخریده اید.

 

می گویند خوب نیست آدم حرف پیش بزند (که تمام چیزی که این پست می زند حرف پیش است)، ولی می گویند نیز که نمایشگاه امسال تاحدودی برخلاف نمایشگاه پارسال است (که تخفیفش بسیار کم بود و کتاب هایش کمتر از هرسالی). از حرف هایی که سایت نمایشگاه زده است می شود فهمید که مانند همیشه یک سری تخفیف های کلی که وقت خرید شامل مبلغ می شود، وجود دارد (تا سقف سی درصد) و یک سری تخفیف هایی مانند تخفیف های دانشجویی که ظاهرا ده هزارتومان می دهید و یک کارت خرید بیست هزار تومانی می گیرید که مسلم است راست و دروغ این حرف ها با خود مسئولان نمایشگاه و سایت نمایشگاه هست.

و نکته دیگر این که دوستان می توانند برای این که تا حدودی ما را بشناسند،‌ پست مربوط به نمایشگاه مطبوعات را ببینند. من (محسن رجبی) و احتمالا محمدهادی کاظمی می آییم.

/ 13 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
طنین

سلام وای چه کار جالبی خوشحالم که می تونم چهره زیبای دوستان کتابخوانم راببینم می بینمتون من احتملا هم صبح هستم هم بعد از ظهر شما انجا هستید دیگه ؟

مریم

سلام. پس همدیگرو می بینیم!!![نیشخند]

مریم

من نمی تونم بیام کاش جمعه می گذاشتید قرار دوم رو

مریم

سلام راستی یه تشکر ویژه بابت همراهی تمام و کمالتون در نمایشگاه

مریم

ااا اینجا چقدر مریم هست!!! من خودمم نمی فهمم کدومش منم کدومش یکی دیگه!!![کلافه]

فالگیر

سلام دوست من! آقا مطلب " درسته " رو خوندم. خیلی جالب بود! دمت گرم! فکر میکردم گوشه ای از یک کتاب رو نوشتی.....

پریزاد

بی صبرانه منتظر گزارش نمایشگاه هستم...

طنین

من نتونستم بیا م من دلم می خواد ببینمتون [گریه][گریه][گریه] دیگه نمایشگاه نمیرین ؟؟ من شاید پنج شبه شاید هم شنبه دوباره برم

انسیه ذوقی فرد

سلام باید از شما و آقای جعفریان ممنون بود که پیگیری کردید تا این دیدار دوستانه محقق شه. البته متاسفانه نشد که با هم گپی بزنیم. من هم بیشتر از اون نمی تونستم سر پا بایستم! پیریه و هزار درد و مرض![چشمک][نیشخند] روز خوبی بود. اگر فرصت بیشتری داشتیم؟، بهتر هم می شد.