بحر در کوزه!

سایت گودریدز امکانی دارد که می توانید تعداد کتاب هایی که فکر می کنید می توانید در سال بخوانید را مشخص کنید، و آخر سال یک آمار نسبی از خودتان داشته باشید. برای برنامه ریزی مطالعاتی هم چیز خوبی است. انتخاب تعداد کتاب هایم را که می خواستم بنویسم، این متن ها آمدند:

همیشه رفتن به کتابفروشی ها و کتابخونه ها، یک حس عجیبی رو بهم می ده... تا حالا شده به یه جمع کودکانه سرزده باشین؟ توی اون جمعا هر بچه ای دوست داره باهاش صحبت کنین، بهش گوش کنین، باهاش بازی کنین... مهم نیست تعدادشون چه قدره، همه می خوان یه بخشی، چند دقیقه ای، از شما رو داشته باشن... و اشتباه نیست اگه بگیم شما هم دوست دارین با همه اون بچه ها باشین... با تک تک شون... و وقتی وقت رفتن می شه، اگه چند بچه ای باقی مونده باشن... چشم اونها و دل شما گریان خواهد بود...

حسی که به من با کتابها دست می دهد هم همین است... اینکه این بچه های کاغذی، ساکت و آرام گوشه ای نشسته اند و منتظر خوانده شدنند... دل کندن از آنها، واقعا سخت است. و انتخاب کردنشان هم، همچنین!

/ 2 نظر / 5 بازدید
نرگس

سلام آقای رجبی. ده روزه کتابفروشی محل ما به من قول داه کتاب دل تاریکی رو برام بگیره و امروز گفت پیدا نکرده! خودم باید برم انقلاب.

akbari

midonin hamin ke ba dele adama bazi nemikonin khobe