شارژ ایرانسل

فال حافظ


جمعه ۳۱ خرداد ۱۳٩٢

سید خندان ما: از هیچ کس سهم خواهی نداریم

کلمات کلیدی :سیاست و خیمه شب بازی، سید خندان

خاتمی دو روزپیش در دیدار با اعضای هیات رئیسه انجمن اسلامی دانشگاه تهران، حرف هایی زد و باز شخصیت والای و اصلاح‌اندیش خودش را نشان داد. دیروز در طولانی شدن اعلام تبریک خاتمی به روحانی، خبرگزاری شرق مطالبی نوشت و خواست تا از موقعیت پیش آمده به نفع خودشان استفاده کند و بنا به سابقه جریان های تندروی سنتی، چهره خاتمی را از نظر خودشان تخریب کنند. می توانید از لینک زیر، چیزهایی که "شرق" گفته را بخوانید:
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/224883/چرا-هنوز-خاتمی-و-اصلاح-طلبان-به-روحانی-تبریک-نگفته-اند

اما خاتمی امروز حرف های بسیار مهمی زد، که بسیار مهم است و به نظر من برای کسانی که تا حدودی در مواضع روحانی شک داشتند، اطمینان بخش است، مهم ترین فراز آن (به نظر من) اینجاست:

آقای دکتر روحانی امروز با رأی قاطع شما و به رغم فضای رسمی توانسته است رأی مردم را بگیرد و حرف ایشان درست است؛ امروز آقای دکتر روحانی رئیس جمهور همه کشور است؛ حتی همه آنهایی که به او رأی نداده اند. اصلا جای نگرانی نیست! رئیس جمهوری می خواهیم که رئیس جمهور همه باشد و البته باید از همه نیروهای کاردان، عاقل، توانا و مورد اطمینان از هر جناح باید استفاده کند. خدا را سپاسگزارم که اصلاح طلبی رشد و اخلاق خود را نشان داد و با تمام وجود در صحنه تأثیرگذار بود، از هیچ کس هم سهم خواهی نداریم؛ می خواهیم کشورمان پیشرفت کند. درست است که همه از حصر آقای موسوی، خانم رهنورد و آقای کروبی ناراحتیم و بسیاری از عزیزانمان در زندان هستند؛ اما همان زندانی ها در انتخابات شرکت کردند و مردم هم با وجود رنج هایی که کشیده بودند رأی دادند. از خدا می خواهیم که همه عزیزان آزاد شوند.

پیشنهاد می کنم متن کامل سخنان امروز خاتمی را از سایت رسمی او، بخوانید:
http://www.khatami.ir/fa/news/1181.html 

مجله